Системи кольорового телебаченняУ телебаченні використовується два стандарти розкладання: європейський 625/25 (625 рядків при 50 полях у секунду) і американський 525/60 (525 рядків при 60 полях у секунду). і три сумісні системи кольорового телебачення: NTSC, PAL и SECAM, що різняться між собою методом передачі сигналу кольоровості. При розробці всіх трьох кольорових стандартів ураховувалася необхідність сумісності із уже існуючими монохромними (чорно-білими) телевізійними приймачами. Тобто програми кольорового телебачення повинні були нормально прийматися існуючими чорно-білими телевізорами, а програми чорно-білого телебачення повинні були нормально прийматися кольоровими телевізорами. Передача трьох кольорових (червоного, зеленого і синього) сигналів не задовольняла цим вимогам. Тому в існуючих системах кольорового телебачення передається сигнал яскравості, як і в чорно-білому телебаченні, і два кольророздільних, третій відновлюється в телеприймачі. NTSC-Перший кольоровий широкомовний стандарт. Був прийнятий в США в 1953 році. Використовується в багатьох країнах Американського континенту, країнах Азії і Японії. Система NTSC
PAL Стандарт PAL (Phase Alternating Line) був представлений на початку 60-х років минулого століття і був використаний у більшості країн Європи. PAL використовує більшу смугу пропущення і, як наслідок, забезпечує кращу якість зображення і звуку.
SECAM Стандарт SECAM (Sequential Couleur Avec Memoire or Sequential Colour with Memory) також представлений на початку 60-х років минулого століття і використовується, в основному, у Франції і СНД. SECAM використовує таку ж смугу пропущення, як і PAL, але передає колірну інформацію роздільно.
|