МУЗЕЙ ФОТО-, ТЕЛЕ-, КІНООБЛАДНАННЯ
Знімальний павільйон студії кіно-, телемистецтва
Міжкафедральна навчальна медіалабораторія Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Фотоапарати
фотоапарат «Зеніт 19»
фотоапарат «Зеніт Е»
фотоапарат «Зеніт ТТЛ»
Фотоаппарат «Смена 8»
Фотоаппарат «Смена-символ»
фотоапарат «Смена 8М»
фотоапарат «Вілія-Авто»
Фотоаппарат «UFO»
Фотоаппарат «Fujifilm»
Фотоапарат «Етюд»
фотоапарат «Київ-2»
фотоапарат «Київ 4»
фотоапарат «Київ 10»
фотоапарат «Київ 15»
фотоапарат «Київ 17»
Фотоапарат «Київ 60»
Фотоапарат «Київ 303»
Фотоапарат «Hasselblad XPan»
Фотоапарат «Agfa»
Фотоапарат «Цейс Икон»
Фотоапарат «Canon»
- Фотоапарат «Зоркий»
Фотоапарат «ФЕД-2»
Фотоапарат «ФЕД-50»
«REFLECTA»
Фотокамера "Casio QV-10A"
Фотокамера «Sony DSC-T7»
Фотокамера «Sony Cybershot DSCW80»
Приналежності для фото
Адреса: Україна, м. Київ, 04119,
вул. Юрія Іллєнка, 36/1, кім. 130.
тел.: 481-45-78
Міжкафедральна навчальна медіалабораторія
Фотокамера «ФЕД-50»


ФЕД-50 — радянський малоформатний автоматичний шкальний фотоапарат, вироблявся Харківським виробничим машинобудівним об'єднанням «ФЕД» з 1986 року.
До кінця 1991 року було випущено 107.530 штук. Розроблений на основі малоформатного автоматичного далекомірного фотоапарата «ФЕД-мікрон-2».
Основна відмінність (крім відсутності далекоміра) — електроніка камери працює від селенового фотоелемента, у джерелі харчування «ФЕД-50» не має потреби.
Технічні характеристики
• Застосовуваний фотоматеріал — типу 135. Розмір кадра 24×36 мм. Зарядка в стандартній касеті ємністю 36 кадрів.
• Корпус із задньою кришкою, що відкривається. Курковий взвод затвора і перемотування плівки, курок має два положення — робоче і транспортне. Є блокування від неповного взводу затвора. Автоматичний самоскидний лічильник кадрів. Рукоятка зворотного перемотування типу рулетка.
• Об'єктив «Індустар-81» 2,8/38 — незнімний. Фокусування ручне по шкалі відстаней або по символах у поле зору видошукача. Діапазон фокусування від 1 м до «нескінченності». Розв'язна здатність об'єктива по центру кадра 50 ліній/мм, по краях 18 ліній/мм. Різьблення під світлофільтр М46×0,75.
• Фотоапарат «ФЕД-50» оснащений центральним залінзовим затвором-діафрагмою. Функцію діафрагми виконує центральний затвор, при зйомці пелюстки затвора відпрацьовують не тільки витримку в секундах, але і відкриваються до певного відносного отвору.
• Витримка в автоматичному режимі — від 1/30 до 1/650 сек. У ручному режимі — 1/30 сек. або «В».
• Об'єктив в автоматичному режимі диафрагмується до f/14, у ручному режимі і при зйомці з фотоспалахом до f/16.
• Видошукач оптичний, з підсвіченими кадровими рамками, паралаксний. У поле зору видошукача стрілочними індикаторами відображається приблизні значення витримки, що спрацьовується, і діафрагми, а також шкала відстаней і символи фокусування (портрет, мала група, більша група, пейзаж).
• Різьблення штативного гнізда 1/4 дюйма.
• Вага камери 430 грам
Автоматична зйомка
Фотоапарат «ФЕД-50» — програмний автомат.
На передній поверхні оправи об'єктива розміщений кільцевий селеновий фотоелемент, при застосуванні світлофільтрів автоматично вносяться поправки на їхню щільність.
Експонометричне обладнання управляє затвором-діафрагмою, установлюючи параметри експозиції залежно від установленої світлочутливості фотоплівки і освітленості об'єкта фотозйомки.
Установка світлочутливості фотоплівки проводиться диском, розташованим на верхній панелі камери. Значення світлочутливості від 16 до 400 од. із кроком в 1/3 ev.
При мінімальній освітленості затвором-діафрагмою спрацьовується витримка 1/30 при f/2,8, а при максимальної — витримка 1/650 при f/14. Комбінація витримка-діафрагма не може бути змінене.
При недостатній освітленості або при незнятій кришці об'єктива відбувається блокування спускової кнопки.
Зйомка з фотоспалахом і в ручному режимі.
Електронний фотоспалах підключається тільки через центральний синхроконтакт «X». Якщо використовується фотоспалах тільки з кабельним синхроконтактом — рекомендується встановлювати її через перехідник.
При установці кільця режиму роботи затвора-діафрагми в положення від 2,8 до 16 відбувається діафрагмування об'єктиву на зазначене значення. Витримка в цьому випадку буде 1/30 сек (вона ж і витримка синхронізації).
Зйомка з «витримкою від руки»
При встановленій тривалій витримці «В» значення діафрагми буде тільки 2,8.