МУЗЕЙ ФОТО-, ТЕЛЕ-, КІНООБЛАДНАННЯ
Знімальний павільйон студії кіно-, телемистецтва
Міжкафедральна навчальна медіалабораторія Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
KV-1000
Юпітер
ОПЗ
КПЛ-15
Ксенонова лампа
ПРК
Дугова лампа
Адреса: Україна, м. Київ, 04119,
вул. Юрія Іллєнка, 36/1, кім. 130.
тел.: 481-45-78
Міжкафедральна навчальна медіалабораторія
Ксенонова лампа ДКСШ 3000


Ксенонова лампа - газорозрядне джерело світла високого і надвисокого тиску, у якому дуговий розряд походить в атмосфері ксенону. Колбу лампи виготовляють із кварцового скла трубчастої або кульової форми. Ксенонові лампи мають безперервний спектр випромінювання у видимій і УФ областях і лінійчатий спектр в ІК області. Нижня границя випромінювання в ультрафіолеті 210-220 нм. У близькій інфрачервоній області спектра крім безперервного є також інтенсивне лінійчате випромінювання в інтервалі довжин хвиль від 800 до 1000 нм. По спектральному складу випромінювання Ксенонові лампи у видимій області близько до прямого сонячного світла, що забезпечує гарну передачу кольору при їхньому використанні.
Лампа розрахована для роботи від мережі постійного струму і запалюється за допомогою приладу поджигу, що живиться від мережі змінного струму. Потужність даної лампи 3 кВт.
Лампи в неробочому і робочому стані вибухонебезпечні, тому вони мають спеціальні захисні футляри, які знімаються з ламп тільки після остаточної установки їх у камерах апаратури і надіваються перед зняттям після того, як лампи охолонуть. Ксенонові лампи застосовуються в кінопроекційних апаратах, кіноосвітлювальних приладах, пристроях імпульсної техніки, а також для освітлення сцени, відкритих просторів (кар'єрів, площ) і т.д.

Характеристики

Напруга на лампі, В27-32,5
Потужність на лампі, Вт3000
Струм через лампу не більш, А110
Світловий потік не менш, лм105000
Маса не більш, г550
Термін служби, год650